İş Sağlığı ve Güvenliği Devlet Desteği 2019

0
1505
İş Sağlığı ve Güvenliği Devlet Desteği 2019
İş Sağlığı ve Güvenliği Devlet Desteği 2019

“İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ALANINDA GELİŞTİRİLECEK PROJELERE 6 MİLYON AVRO”

İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Hibe Programı Yayımlandı.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün Operasyon Faydalanıcısı olduğu AB destekli 6 milyon Avro’luk hibe programı kapsamında özellikle maden ve diğer çok tehlikeli sektörlere (NACE Kodlama Sistemine göre) yönelik olarak iş sağlığı ve güvenliği koşullarının (İSG) iyileştirilmesi ve ilgili tarafların İSG alanındaki yetkinliklerinin artırılmasını sağlayacak projeler için ülke genelinden başvurular alınacaktır.

Hibe programı çerçevesinde sunulacak hibe projeleri için 75 bin Avro ile 200 bin Avro arasında hibe desteği sağlanacak olup; projelerin süresinin 12 aydan az, 18 aydan fazla olmaması gerekmektedir. Aşağıda belirtilen uygun başvuru sahiplerinin temsilcilerine hibe programı hakkında bilgilendirme yapmak amacıyla aşağıda belirtilen 6 ilde bilgilendirme günleri düzenlenecektir. Bilgilendirme günlerinin iki gün sürmesi planlanmakta olup, ikinci gün proje başvurusu yapmak için potansiyel başvuru sahibi olarak uygun olan kurum ve kuruluşların temsilcilerine, proje yazma sürecinde ihtiyaç duydukları eğitim ve danışmanlık hizmetleri sağlanacaktır.

Bu kapsamda, bilgilendirme ve eğitim günlerine yalnızca aşağıda belirtilen uygun başvuru sahiplerinin temsilcilerinin katılımı önem arz etmekte olup, belirtilen potansiyel başvuru sahiplerine ulaşılması ve katılımlarının sağlanması anılan hibe programının tanıtılması açısından faydalı olacaktır.

Hibe rehberinde yer alan uygun başvuru sahipleri;

  • Sivil Toplum Kuruluşları (STK),
  • Mesleki örgütler (ticaret ve/veya sanayi odaları, esnaf ve sanatkârlar odaları, memur sendikaları/konfederasyonları/ sektör temsilcisi kuruluşlar, ihracatçı birlikleri, işveren sendikaları / konfederasyonları, işçi sendikaları / konfederasyonları, organize sanayi bölgeleri (OSB), KOBİ temsilcisi kuruluşları gibi)
  • Üniversiteler,
  • Madencilik, makine, metal, metalurji, elektrik ve elektronik, kimya, inşaat, ziraat, denizcilik ile ilgili teknolojileri alanlarındaki mesleki ve teknik liseler,
  • Avrupa Birliği Finansman Antlaşması 43. maddesinde tanımlanan uluslararası (hükümetler arası) kuruluşlar
    olarak belirlenmiştir.

Potansiyel katılımcılar http://kayit.ikg.gov.tr/info/iohs adresinde yer alan elektronik kayıt formunu bilgilendirme günü ve eğitimler için ayrı ayrı doldurarak başvuruda bulunmak suretiyle programa katılım sağlayabilecektir. Sistem üzerinden kayıt yaptırmayanların bilgilendirme günleri ve özellikle eğitimlere katılması (katılım kotası nedeniyle) söz konusu olmayacaktır.

İSG Hibe Programı Etkinlikleri Başvuru

Linki; http://kayit.ikg.gov.tr/info/iohs

Etkinlik İlleriTarihler
İstanbul14-15.01.2019
G. Antep17-18.01.2019
Kayseri21-22.01.2019
Bursa24-25.01.2019
Manisa28-29.01.2019
Adana31.01-01.02.2019

İLETİŞİM İÇİN:  0 312 442 90 26 ve 0 312 296 73 16 no’  lu telefonlar ile irtibat sağlayabilirsiniz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here