İSG KATİP Adresi Değişti

0
1477
isg katip adresinde değişiklik

İSG KATİP Adresi Değişti

ÇSGB bakanlığı Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler bakanlığa bağlanmasından  dolayı İSG – KATİP sisteminde url adresinde değişiklik yaptı eski adresi https://isgkatip.csgb.gov.tr/  bu şekilde iken yeni adresi https://isgkatip.ailevecalisma.gov.tr/  adresine yönlendirildi.

İş sağlığı ve güvenliği kayıt takip ve izleme programı olan İSG-KATİP url değişikliği yaptı. Yeni URL adresinde sitede hiç bir değişiklik oldan eski sistemde siteyi kullanabilinirsiniz. İSG – KATİP iş sağlığı ve güvenliği takip ve izleme programıdır. Bütün izleme ve takip işlerinin elektronik ortamda yürütülmesini sağlamaktadır. Fakat bu sistem hala geliştirilme aşamasındadır.

İş sağlığı ve güvenliği hizmetleri dahilinde yer alan bu programı taraflara açık bir şekilde düzenlenmiştir. İSG – KATİP‘ E giriş kurum ve kuruluşlarla birlikte Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri yapabilir. Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri kurum olarak, İşyeri Hekimi, İş Güvenliği Uzmanı ya da iş güvenliği uzmanları adayları, sistemde kendilerine yer bulur ve işyeri atamaları, staj atamaları ve sınava dahil olma süreçleri bu platform üzerinden takip edilir.Bununla birlikte firmalar iş sağlığı ve güvenliği hizmeti alımlarını kendi kullanıcı adı ve şifreleri ile takip edebilimektedirler.

İSG-KATİP sistemi İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünce yönetilmektedir. Bu yüzden geçtiğimiz günlerce CSGB bakanlığı Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler bakanlığına bağlanmasından  dolayı İSG – Katip sistemininde URL adresinden değişiklikler oldu bu yüzden kısa bir süre sisteme erişim sağlanamadı. Url yönlendirme yapılarak İSG-KATİP sistemi tekrar etkin hala getirildi.

İSG-KATİP platformuna artık https://isgkatip.ailevecalisma.gov.tr/  bu adresten erişim sağlayabilirsiniz.

İSG-KATİP Nasıl Kullanılır ?

İSG-KATİP sistemini kullabilmek için e-Devlet Kapısı üzerinden e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C. Kimlik Kartı seçeneklerinden herhangi birisiyle giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme girişler sadece e-Devlet Kapısı üzerinden yapılabilmektedir. Giriş için üstteki İSG-KATİP Giriş butonuna tıklayınız.

  • İSG Hizmeti Alan İşyerleri için sadece SGK E-Bildirge Kullanıcıları sisteme giriş yapabilir.
  • Tüm Sorgulama ve Başvurular için de sisteme e-Devlet Kapısı üzerinden giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Sisteme giriş yapmadan önce ayrıntılı bilgi için  lütfen İSG-KATİP Giriş Kılavuzunu okuyunuz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here