Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri

0
882
uluslararası iş güvenliği ödülleri

Türkiye’den birçok firmanın da aralarında bulunduğu farklı ülkelerden ve sektörlerden kurumlar; iş sağlığı ve güvenliği konusundaki başarılarını ve iyi uygulamalarını British Safety Council’ün prestijli Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri (International Safety Awards) ile her yıl taçlandırıyor.

Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri Bağımsız bir teknik jüri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu kazanılan bu ödüllerle kurumlar, çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliğini koruduklarına dair taahhütlerini ve doğru yolda olduklarını kanıtlıyor. Günümüzde rekabetin de artmasıyla, ‘ödül kazanmak’ çalışanlar için uzun vadeli motivasyon kaynağı oluyor. Hak ettiğiniz değeri elde etmenizi sağlayan bu ödüller, kurumunuzun uluslararası alanda bilinirliğini ve itibarını da arttırıyor.

Dünya genelinde bu yıl 600’ye yakın kurumun ödül aldığı “International Safety Awards” için Türkiye’den başvuru yapan firma sayısı da her geçen yıl artıyor. Ülkemizde bu yıl ödüller; Nisan ayında Londra’da yapılan görkemli bir tören ile inşaat, gıda, havacılık ve ilaç gibi farklı sektörlere verildi. Ödül kazanan kurumlar arasında ENKA, Coca-Cola, TAV Havalimanları ve Mustafa Nevzat İlaç gibi tanınmış isimler de var. Ödül kazanmaktan son derece gurur duyan kurumlar, işyerlerinde sürdürülebilir iş sağlığı ve güvenliği yönetimi yolunda güçlenerek ilerliyor.

Uluslararası İş Güvenliği Ödülü kazanan kurumlar arasında “sektörün en iyisi” de seçiliyor. Her sektör için en yüksek puanı alan kurum aynı zamanda “Sektör Ödülü” de kazanıyor. Bu sektörler arasında; üretim, imalat, petrol, madencilik, inşaat, perakende, ulaşım, dağıtım, depolama, eğitim, sağlık, finans, medya, kamu kurumları, bilim vb. yer alıyor.

Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri için dünyadaki tüm kurumlar başvuru yapabilse de; herhangi bir ölümlü kaza yaşanmamış olması, devam eden bir cezai soruşturma veya kriminal bir araştırma olmaması gibi önkoşullar da bulunuyor. Başvuru süreci; kayıtlar online olarak oluşturulduktan sonra, kurumların iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemlerine ve iyi uygulamalarına yönelik tüm soruların yine online ortamda son başvuru tarihine kadar cevaplanmasıyla tamamlanıyor.

Kurumunuzun başarılarını kanıtlamanız ve ekibinizi ödüllendirmeniz için mükemmel bir fırsat olan Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri için başvurular bu sene Haziran ayında başlayacak. Bu yıl başvuru ve değerlendirme şartları için yeni kriterler de yer alacak. Katılımın sadece ödül kazanan firmalarla sınırlı kalmadığı Gala Yemeği’nin ise gelecek sene Nisan ayında düzenlenmesi planlanıyor. İş sağlığı ve güvenliği alanında kurumunuzda fark yarattığınız çalışmalarınız, doğru yönetim şekliniz ve iyi uygulamalarınızla, siz de ödül kazananlardan biri olabilirsiniz!

İçerik Doğa HSE Group katkılarıyla hazırlanmıştır.

Kaynak : Hürriyet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here